• Następne spotkanie z cyklu "Rozmowy o wychowaniu" - 19.05. br. ZAPRASZAMY!

Następne spotkanie z cyklu "Rozmowy o wychowaniu" odbędzie się dn. 19.05. br. (poniedziałek) o godz. 17:00 w szkola podstawowej. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Rafał Pocześniok

• Kolejna przerwa w nauce...

Uprzejmie informuję, że w dn. 01-02 maja br. szkoła będzie nieczynna.

Następny dzień nauki dla wszystkich klas: poniedziałek, 5 maja br.

• Podziękowania

Wszystkim zaangażowanym w wykonanie i sprzedaż stroików świątecznych bardzo dziękujemy - szczególnie paniom: Marii Niedźwiedź, Dorocie Front, a także uczennicom - Karolinie Rudyk oraz Emilce Front. Kiermasz można uznać za udane przedsięwzięcie. Zebrano 330 zł. Suma ta zasili fundusz Rady Rodziców i przeznaczona zostanie na cele organizacyjne imprez szkolnych.

Rafał Pocześniok

• Mamy finalistów i laureatów !

Przedstawiciele naszego gimnazjum odnieśli w minionym czasie obok sukcesów muzycznych i sportowych duże sukcesy naukowe, plastyczne:

• Paweł Rudyk z kl. I a został finalistą Diecezjalnego Konkursu Religijnego

• Adam Jendruś z kl. III a został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego oraz finalistą Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

• Sonia Szydłowska z kl. III a otrzymała II miejsce, a Wiktoria Kalisz z I b wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Kroszonkarskim

• Martina Koston ,Weronika Spałek i Sonia Szydłowska oraz Adam Jendruś – I miejsca na szczeblu wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” i nagrody na szczeblu centralnym.

Gratulujemy sukcesów!

Beata Jendruś

• Zapisy na rok szkolny 2014/2015

Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego nadchodzi czas zapisów tegorocznych szóstoklasistów do pierwszej klasy gimnazjum. Rekrutacja rozpocznie się od 30.06.2014 r. Dotyczy to osób z naszego obwodu, jak i ewentualnie kandydatów spoza gminy.

Publiczne Gimnazjum Kolonowskie oferuje uczniom zajęcia lekcyjne na wysokim poziomie prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę. U nas można zdobyć wiedzę konieczną do tego, by wyniki egzaminu stały się gwarantowaną przepustką do wymarzonej szkoły średniej.

Nasza placówka dba o rozwój zainteresowań młodzieży. W ramach projektu „Edukacja Drogą do Sukcesu” prowadzone są u nas zajęcia dodatkowe z robotyki, języków obcych (angielski i niemiecki), doradztwa zawodowego, matematyki. Można pobierać lekcje muzyki (instrumenty dęte, perkusja), działać w kółku teatralnym, chórze, zespole instrumentalno-wokalnym, korzystać z porad psychologa i pedagoga.

W ramach zajęć szkoła organizuje wyjazdy do filharmonii, teatru, zakładów pracy, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W szkole prowadzone są także nadobowiązkowe zajęcia sportowe, plastyczne i informatyczne. Prężnie działa wolontariat i SKKT PTTK, które organizuje wiele wycieczek krajoznawczych.

Dodatkowym atutem naszej placówki jest możliwość poznawania języka niemieckiego i kultury naszych zachodnich sąsiadów w ramach zajęć nauki języków mniejszości narodowych. To dodatkowe godziny, które przekładają się na wyższe wyniki w czasie egzaminu gimnazjalnego z części językowej i dają możliwość uczestniczenia w wyjazdach studyjnych do Niemiec i Austrii (m. in. na jarmarki bożonarodzeniowe). W ramach zajęć organizowane są też wymiany międzynarodowe z partnerską szkołą.

Zachęcamy osoby zainteresowane do skorzystania z naszej oferty. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji umieszczone zostaną na stronie internetowej na początku czerwca.

Grono Pedagogiczne

• Egzamin gimnazjalny (23-25 kwietnia 2014) - organizacja pracy

Dla klas pierwszych i drugich w/w dni są wolne od zajęć dydaktyczno-opiekuńczych.

Przyjazdy klas trzecich (23, 24, 25 kwietnia):
    Spórok Baniok: 7:40
    Spórok: 7:43
    Staniszcze Małe: 7:50
    Staniszcze Wielkie: 8:00
    Fosowskie: 8:05

Do godz. 08:30 wszyscy uczniowie są obowiązkowo w szkole! Obowiązuje strój odświętny!

Odjazdy klas trzecich (23, 24, 25 kwietnia):
    Kolonowskie: 13:05

Przebieg poszczególnych egzaminów:

I dzień

1. historia + wos (60 min.) – godz. 9:00
    2. język polski (90 min.) – godz. 11:00

II dzień

1. p. przyrodnicze (60 min.) – godz. 9:00
    2. matematyka (90 min.) – godz. 11:00

III dzień

1. j. obcy p. podstawowy (60 min.) – godz. 9:00
    2. j. obcy p. rozszerzony (60 min.) – godz. 11:00

UWAGA! Na egzaminy zabrać ze sobą przybory: długopis z czarnym tuszem (x2), ołówek, gumkę, przybory geometryczne (II dzień); legitymację szkolną

Powodzenia!

• Wielkanoc... - przerwa świąteczna

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja
    życzą
    Uczniowie, Pracownicy i Dyrekcja PG Kolonowskie

Uprzejmie informuję,
    że w dn. 17.04.-22.04.2014 r. (przerwa świąteczna) szkoła będzie nieczynna, a w dn. 23-25.04.2014 r. częściowo nieczynna z uwagi na odbywający się egzamin gimnazjalny klas trzecich.

Następny dzień nauki dla wszystkich klas:
    poniedziałek, 28 kwietnia 2014 r.

• Egzamin gimnazjalny - najważniejsze informacje